Autor: Marek Wieliński

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

RAPORT: Największe firmy branży CFM w Polsce

Polska jest jednym z najbardziej zdominowanych przez firmowe floty rynków nowych samochodów w Europie. Sprzedaż do klientów B2B w wielu markach stanowi absolutną większość miesięcznych wyników. Na naszym rynku działa także wielu międzynarodowych potentatów wyspecjalizowanych w zarządzaniu samochodowymi flotami i zapewnianiu mobilności głównie klientom korporacyjnym. Konkurują z nimi duże polskie firmy. Przyjrzyjmy się działalności największych graczy.
Czytaj więcej

[WYWIAD] Henryka Bochniarz: Druga fala pandemii odmieni rynek motoryzacyjny

Jesteśmy świadkami bezprecedensowych wydarzeń. Światowa gospodarka ugina się pod ciężarem pandemii, co mocno odczują również koncerny motoryzacyjne. Pandemia okazała się również akceleratorem zmian. Na naszych oczach pisze się historia, trwa właśnie fuzja światowych gigantów. Z połączenia potężnych Grup FCA i PSA tworzy się nowy, potężny koncern STELLANTIS. O zmianach oraz ekonomicznym i ekologicznym wpływie Covid-19 na rynki motoryzacyjne rozmawialiśmy z ekonomistką, byłą minister przemysłu i handlu oraz członkiem rady nadzorczej FCA Poland Henryką Bochniarz.
Czytaj więcej

[WYWIAD] Piotr Pawlak, Ford Polska: Chcę, by postrzegano nas jako markę przyjazną klientom

Związany z branżą motoryzacyjną od 2011 r., zdobywał doświadczenie w koncernach motoryzacyjnych w Belgii i Wielkiej Brytanii. Odpowiadał między innymi za przygotowanie planów sprzedaży, analizy rynku, budowę strategii i planowanie produktu. Był dyrektorem regionalnym odpowiedzialnym za działalność operacyjną w Wielkiej Brytanii. We wrześniu 2020 r. Piotr Pawlak objął stanowisko Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Ford Polska i odpowiada za całokształt działań sprzedażowych tej marki na polskim rynku. Rozmawialiśmy z nim o największych wyzwaniach, planach i wielopokoleniowej pasji motoryzacyjnej.
Czytaj więcej

Renault E-DAYS: spotkanie z nowymi hybrydami

Dziś praktycznie wszyscy producenci elektryfikują swoje gamy modelowe. Potrzeba obniżenia zużycia paliwa i ograniczenia emisji CO2 sprawiły, że elektryfikacja stała się koniecznością. Nie inaczej jest w przypadku francuskiej marki Renault, która – choć może się już pochwalić największą gamą samochodów z napędem w pełni elektrycznym – nadrabia teraz zaległości w segmencie napędów hybrydowych.
Czytaj więcej

[WYWIAD] Łukasz Zadworny: Z optymizmem czekamy na 2021 r.

Przewodnim tematem tej rozmowy jest rynkowa sytuacja Volkswagena nad Wisłą oraz zmiany i środki zaradcze, jakie zastosowano w czasach pandemii. Z Łukaszem Zadwornym, dyrektorem marki Volkswagen w Polsce rozmawiamy o nowych wyzwaniach i rozwiązaniach, których wdrożenie zostało przyspieszone na skutek czasowego zamknięcia gospodarki. Będzie także o postępującej cyfryzacji samochodów, ich finansowaniu i rozwiązaniach dla flot oraz nadchodzących premierach nowych modeli.
Czytaj więcej

Nowe Audi A3 Sportback i Limousine: cybersamochód

Kompaktowe Audi jest produkowane już od 24 lat. W tym roku na polskim rynku debiutuje czwarta generacja. Samochód uważany za prekursora segmentu kompaktowych aut klasy premium otrzymał odważniejsze i bardziej sportowe linie oraz w pełni cyfrowe wnętrze. Mieszankę stylu i elektroniki doprawiono szczyptą emocji, dostarczanych przez dobrze współpracujący z kierowcą układ jezdny. Dzięki temu emocji jest nieco więcej niż w przypadku poprzednich generacji.
Czytaj więcej

Toyota RAV4 Hybrid AWD-i: Nie tylko ekologia

Żyjemy w czasach fascynacji SUV-ami i odwrotu od diesli. Rezygnacja z silnika wysokoprężnego nie musi jednak oznaczać kompromisu. W przypadku hybrydowej Toyoty RAV4 z inteligentnym napędem AWD-i otrzymujemy ekologiczne auto w tak modnym dziś segmencie, które zaskakuje swoimi możliwościami. Nowoczesny napęd hybrydowy ma dziś znacznie więcej zalet niż diesel. Najważniejsze jednak, że wraz z piątą generacją RAV4 Toyota pokazała, że pułap jej technicznych możliwości jest naprawdę wysoki.
Czytaj więcej

[WYWIAD] Rogier Klop: Rynek wciąż będzie się rozwijać

Pandemia COVID-19 miała ogromny wpływ na całą branżę motoryzacyjną. Przestoje w fabrykach samochodów i drastyczny spadek sprzedaży aut sprawiły, że wszyscy, którzy zajmują się motoryzacją, musieli wdrożyć plany awaryjne. Jak okres lockdownu przetrwała branża leasingowa oraz jej klienci? Jakie rozwiązania zaproponowano dla zapewnienia im bezpieczeństwa finansowego? I wreszcie, jak zmienił się system pracy i sposób funkcjonowania firm w branży leasingowej? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Dyrektorem Zarządzającym LeasePlan Polska Rogierem Klopem.
Czytaj więcej

[RAPORT]: Polscy dealerzy w kryzysie. Kto przetrwa pandemię?

Pandemia drastycznie zredukowała ruch w salonach i zainteresowanie zakupem tak nowych, jak i używanych pojazdów. Najdotkliwiej odczuli spadki sprzedaży najwięksi gracze na rynku, zarządzający wieloma salonami. Tam wraz z pandemią zaczęły się zwolnienia.
Czytaj więcej

[WYWIAD] Jacek Pawlak: Klienci budują najlepszą strategię. Wystarczy ich tylko wysłuchać

„Nie zmarnujmy tego pięknego kryzysu” – takie słowa usłyszeliśmy z ust Prezydenta Toyota Motor Poland. Pomimo ogromnych spadków sprzedaży i pandemii, która sparaliżowała rynki, Toyota triumfalnie wróciła na pierwsze miejsce najchętniej wybieranych marek. O receptach na sukces, długiej drodze do zwycięstwa oraz tym, co pozostanie po zakończeniu pandemii rozmawiamy z prezydentem Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe Jackiem Pawlakiem.
Czytaj więcej

[WYWIAD] Rafał Grzanecki: Chcemy intensywnie rozwijać sprzedaż flotową

Choć sytuacja na rynku motoryzacyjnym stała się niezmiernie trudna i – w znacznej mierze – nieprzewidywalna, FCA z nadzieją patrzy w przyszłość. Problemy ekonomiczne i utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu biznesów objęły praktycznie wszystkie branże. Motoryzacja ma dziś do rozwiązania bardzo poważne i nie mające historycznego precedensu problemy. O tym, jak radzi sobie z nimi włoski koncern, pod którego skrzydłami działają dealerzy m.in. marek Fiat, Abarth, Alfa Romeo i Jeep, rozmawiamy z Fiat&Abarth Country Managerem w FCA Poland Rafałem Grzaneckim.
Czytaj więcej

Wirtualne salony samochodowe, czyli - koncerny sprzedają on-line

Od lat przewidywano, że salony samochodowe prędzej czy później znajdą się w sieci. Nikt nie mógł jednak przypuszczać, że nastąpi to tak szybko i niespodziewanie. Pandemia koronawirusa sparaliżowała wiele gałęzi biznesu. Społeczne dystansowanie do minimum ograniczyło wizyty klientów w salonach. Dziś sprzedaż odbywa się w internecie. Jedni, jak Škoda, byli na to przygotowani od lat. Inni, jak Toyota, w mgnieniu oka przystosowali się do nowej sytuacji, by spełnić oczekiwania klientów, a przede wszystkim – nadal ich mieć.
Czytaj więcej