Dział: Gorące tematy

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Od Thin Lizzy TT do Transita Custom – historia FORDA to historia Transportu

Każda firma niezależnie od branży i segmentu rynku wie, że droga do wzrostu wiedzie przez nowoczesny park maszynowy. Nie inaczej jest w branży TSL i jego części transportowej. 

Czytaj więcej

Sprzedaż na Allegro bez działalności krok po kroku

Jeśli chcesz szybko i wygodnie wejść na rynek handlu internetowego, koniecznie zainteresuj się sprzedażą na Allegro. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz prowadzić własnego sklepu ani dbać o rozpoznawalność marki. Ograniczasz się wyłącznie do jednego serwisu, który gwarantuje Ci dostęp do wszelkich niezbędnych funkcji marketingowych. Co więcej, nie potrzebujesz nawet zarejestrowanej firmy. Jak prowadzić sprzedaż na Allegro bez działalności? Zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku!

Czytaj więcej

Transport międzynarodowy w UE. Wymiana euro, rozliczenie i zarządzanie budżetem

Wiele polskich firm realizuje zlecenia transportowe na terenie EU i przyjmuje zapłaty w euro. Powstanie Wspólnoty wpłynęło na błyskawiczny rozkwit branży TSL. Nie zawsze jednak idzie to w parze z właściwą optymalizacją finansów przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, w jaki sposób wymieniać obce środki i poznać miejsca oferujące korzystne kursy euro. Nie bez znaczenia jest też prawidłowe rozliczanie międzynarodowych transakcji, wraz z wyborem miejsca opodatkowania. Dzięki temu firma ma szansę się rozwijać, unikając niepotrzebnych problemów.

Czytaj więcej

Alternatywne napędy – przyszłość w branży transportowej

Alternatywne napędy to temat, który jest coraz bardziej popularny w branży transportowej. Firmy przewozowe częściej niż kiedyś inwestują w ciężarówki napędzane innymi źródłami energii niż olej napędowy, widząc w tym szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej na rynku. Czy alternatywne napędy faktycznie przyczynią się do osiągnięcia sukcesu na rynku transportowym, a do tego uratują nasze środowisko?  

Czytaj więcej

Czy warto kupić używane Renault Megane serii IV?

Są takie samochody używane, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Należą do nich samochody marki Renault. Uchodzą za solidne zwłaszcza w warunkach miejskich. Dziś zastanowimy się, czy warto kupić używane Renault Megane IV.

Czytaj więcej

Leasing auta - koszty, zalety, rozliczenie w firmie, czyli kompendium wiedzy o leasingu

Istnieje kilka sposobów finansowania zakupu samochodu na użytek prywatny, dla firmy lub całej floty dla przedsiębiorstwa. Możemy zdecydować się na zakup za gotówkę, który jednak znacznie obciąży budżet, lub wybrać spłacanie rat kredytu. Najkorzystniejszy pod względem kosztów i podatków wydaje się jednak leasing. Sprawdzamy, jakie są zalety i koszty umowy leasingowej, jakie formalności należy wziąć pod uwagę, jak wyglądają kwestie księgowości oraz kiedy taka forma finansowania sprawdzi się najlepiej.

Czytaj więcej

Finansowa strona auta w leasingu. Ile to kosztuje i jak księgować koszty?

Przedsiębiorstwa, których funkcjonowanie oparte jest na flocie samochodów, mają do wyboru różne możliwości finansowania zakupu aut firmowych. Najbardziej obciążające budżet będzie kupno za gotówkę. Możliwe jest również wzięcie kredytu, ale wiąże się ono z koniecznością spełnienia rygorystycznych warunków oraz osłabia zdolność kredytową. Do najkorzystniejszych sposobów należy leasing w formie operacyjnej, finansowej, ewentualnie wynajmu długoterminowego. Jakie są koszty umowy leasingowej?

Czytaj więcej

Nowe stawki mandatów — ile zapłacą kierowcy?

Największe zmiany kar za wykroczenia drogowe miały miejsce 17 września 2022 roku, choć ich część weszła w życie jeszcze 1 stycznia tego samego roku. Mimo tego wciąż wielu kierowców nie wie, co grozi za poszczególne naruszenia przepisów. Warto więc przypomnieć to również w 2023 roku — choć nowy taryfikator mandatów obowiązuje już od jakiegoś czasu. Chcesz go poznać? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Czytaj więcej

Łatwe sposoby na bezstresowe tankowanie zestawu w trasie

Tankowanie zestawu w trasie to jedna z najistotniejszych kwestii, jakie powinny zostać uwzględnione podczas planowania tras przejazdu. W wielu firmach robi się to głównie na podstawie cen paliwa na stacjach zlokalizowanych w obrębie trasy. Odpowiednie rozplanowanie przejazdu to gwarancja wielu oszczędności, a także bezstresowej pracy kierowców. Pomóc w tym może nowoczesny system TMS i takie funkcjonalności jak płatności bezgotówkowe.

Czytaj więcej