Autor: Redakcja

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Tranzyt – kluczowy element logistyki międzynarodowej

W branży TSL istnieje wiele pojęć, które mogą być niejasne. Jednym z nich jest tranzyt – procedura mająca znaczący wpływ na logistykę międzynarodową. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest tranzyt i kiedy występuje.

Czytaj więcej

Nowoczesne oprogramowanie dla transportu

W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia i wymagania klientów rosną, firma transportowa musi być dobrze przygotowana, aby sprostać tym wyzwaniom. Jednym z liderów w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora transportowego jest firma Inelo, która oferuje zaawansowane oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność, kontrolę i bezpieczeństwo w operacjach transportowych.

Czytaj więcej

Sprzedaż na Allegro bez działalności krok po kroku

Jeśli chcesz szybko i wygodnie wejść na rynek handlu internetowego, koniecznie zainteresuj się sprzedażą na Allegro. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz prowadzić własnego sklepu ani dbać o rozpoznawalność marki. Ograniczasz się wyłącznie do jednego serwisu, który gwarantuje Ci dostęp do wszelkich niezbędnych funkcji marketingowych. Co więcej, nie potrzebujesz nawet zarejestrowanej firmy. Jak prowadzić sprzedaż na Allegro bez działalności? Zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku!

Czytaj więcej

Transport międzynarodowy w UE. Wymiana euro, rozliczenie i zarządzanie budżetem

Wiele polskich firm realizuje zlecenia transportowe na terenie EU i przyjmuje zapłaty w euro. Powstanie Wspólnoty wpłynęło na błyskawiczny rozkwit branży TSL. Nie zawsze jednak idzie to w parze z właściwą optymalizacją finansów przedsiębiorstwa. Warto wiedzieć, w jaki sposób wymieniać obce środki i poznać miejsca oferujące korzystne kursy euro. Nie bez znaczenia jest też prawidłowe rozliczanie międzynarodowych transakcji, wraz z wyborem miejsca opodatkowania. Dzięki temu firma ma szansę się rozwijać, unikając niepotrzebnych problemów.

Czytaj więcej

Polacy w Dzień bez samochodu nadal w samochodach

Z okazji Dnia bez Samochodu, PAYBACK przeprowadził badanie, mające na celu sprawdzenie, z jakich środków transportu korzystają na co dzień Polacy. Z raportu wynika, że  najczęściej wybierają najdroższą opcję, jaką jest samochód. Jako czynnik, który mógłby ich skłonić do wyboru środków transportu publicznego, najczęściej wskazywano poprawę siatki połączeń.

Czytaj więcej

Maxus - Szeroka gama w pełni elektrycznych samochodów osobowych i użytkowych

Maxus to nowa marka w Polsce, ale bardzo dobrze znana w Azji. Tylko w 2021 roku sprzedała w Chinach blisko 6 milionów aut elektrycznych. W Europie działa już na kilku rynkach. Teraz nadszedł czas na oficjalne przedstawicielstwo nad Wisłą, gdzie potencjał rozwoju elektromobilności jest wysoki. W Polsce oferta Maxus obejmuje cztery ważne segmenty. Ma ofertę dopasowaną zarówno dla klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorcy.

Czytaj więcej

Webfleet wprowadza zaawansowane rozwiązanie do zarządzania naczepami w celu optymalizacji transportu długodystansowego

Rozwiązanie Webfleet Trailer dostarcza firmom szczegółowych danych na temat statusu i stanu ich naczep, które są całkowicie zintegrowane z platformą telematyczną Webfleet.

Proaktywne rozwiązanie do monitorowania i raportowania umożliwia menedżerom poprawę wydajności wykorzystania naczep, obniżenie kosztów i większą efektywność.

Poprzez połączenie z elektronicznym układem hamulcowym przyczepy (EBS), zaawansowane rozwiązanie monitoruje stan przyczepy, zwiększając poziom bezpieczeństwa i poprawiając ochronę.

Czytaj więcej

Jak wykorzystać systemy monitorowania floty samochodowej do poprawy zarządzania czasem?

Zarządzanie czasem może stanowić dla firmy spore wyzwanie. W sytuacji, kiedy pracownicy wykonują swoją pracę poza siedzibą firmy, co dotyczy na przykład handlowców albo kierowców, może się to okazać jeszcze trudniejsze.

Czytaj więcej

O biznesie na światowym poziomie. Impact’23 coraz bliżej

Już w maju biznesowe i technologiczne serce świata będzie bić nie w Nowym Jorku czy Londynie, ale w Poznaniu. To w stolicy Wielkopolski będziemy dyskutować o odpowiedzialnym biznesie, potrzebach świata, technologiach, ekonomii i polityce. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjrzyjmy się szczegółom agendy.

Czytaj więcej

Czy warto kupić używane Renault Megane serii IV?

Są takie samochody używane, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Należą do nich samochody marki Renault. Uchodzą za solidne zwłaszcza w warunkach miejskich. Dziś zastanowimy się, czy warto kupić używane Renault Megane IV.

Czytaj więcej

Impact’23 zapowiada się imponująco. 10-11 maja w Poznaniu wystąpią najlepsi światowi mówcy i liderzy biznesu.

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

Czytaj więcej

Leasing auta - koszty, zalety, rozliczenie w firmie, czyli kompendium wiedzy o leasingu

Istnieje kilka sposobów finansowania zakupu samochodu na użytek prywatny, dla firmy lub całej floty dla przedsiębiorstwa. Możemy zdecydować się na zakup za gotówkę, który jednak znacznie obciąży budżet, lub wybrać spłacanie rat kredytu. Najkorzystniejszy pod względem kosztów i podatków wydaje się jednak leasing. Sprawdzamy, jakie są zalety i koszty umowy leasingowej, jakie formalności należy wziąć pod uwagę, jak wyglądają kwestie księgowości oraz kiedy taka forma finansowania sprawdzi się najlepiej.

Czytaj więcej