Sprzedaż na Allegro bez działalności krok po kroku

Gorące tematy

Jeśli chcesz szybko i wygodnie wejść na rynek handlu internetowego, koniecznie zainteresuj się sprzedażą na Allegro. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz prowadzić własnego sklepu ani dbać o rozpoznawalność marki. Ograniczasz się wyłącznie do jednego serwisu, który gwarantuje Ci dostęp do wszelkich niezbędnych funkcji marketingowych. Co więcej, nie potrzebujesz nawet zarejestrowanej firmy. Jak prowadzić sprzedaż na Allegro bez działalności? Zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku!

 1. Wybierz oprogramowanie e-commerce
   

Możesz zastanawiać się, dlaczego w pierwszym kroku zalecamy Ci wybór oprogramowania e-commerce, skoro do obsługi Allegro nie są potrzebne żadne zewnętrzne narzędzia. To prawda, ale dobra platforma sklepowa może znacząco ułatwić Ci prowadzenie sprzedaży w tym serwisie. Zyskasz w ten sposób dostęp do integracji pozwalającej między innymi na:

 • masowe operacje na aukcjach, 
 • ustalanie narzutu, 
 • zamykanie aukcji przy określonych stanach magazynowych,
 • zamykanie aukcji przed upływem roku (w celu uniknięcia opłat utrzymaniowych),
 • produktyzację.
   

Jeśli chcesz więc przyspieszyć realizację zamówień i usprawnić zarządzanie aukcjami, wybierz dobre oprogramowanie sklepowe. Świetnie sprawdzi się jedna z popularnych na rynku platform SaaS, wyposażonych właśnie w funkcję dwukierunkowej integracji z Allegro.

Kiedy podejmiesz już decyzję w kwestii oprogramowania, załóż prosty sklep i wprowadź do niego swoje produkty. Nie musisz przejmować się projektem i wyglądem strony – na razie będzie to dla Ciebie po prostu baza do zarządzania sprzedażą w Allegro. Jeśli jednak kiedyś zechcesz rozszerzyć swoją działalność, sklep będzie już na Ciebie czekał.

 1. Załóż konto w Allegro
   

Jeśli chcesz prowadzić sprzedaż na Allegro bez działalności, musisz ograniczyć się do prywatnego konta w serwisie. Aby utworzyć profil firmowy, niezbędne byłoby mianowicie podanie numeru NIP. Możesz zatem skorzystać z konta, które już posiadasz i którego używasz choćby do zakupów. Jeżeli chcesz utworzyć nowy profil, wystarczy przejść krótki proces rejestracji i podać niezbędne dane.

 1. Wystaw aukcje w Allegro
   

Na tym etapie szybko zrozumiesz, jak pomocne w sprzedaży na Allegro może okazać się oprogramowanie sklepowe. Zamiast tworzyć wszystkie aukcje ręcznie, zautomatyzuj cały proces, łącząc konto w serwisie ze swoją witryną. Dzięki temu produkty zostaną błyskawicznie wystawione na Allegro. Co więcej, dane dotyczące cen czy stanów magazynowych będą się na bieżąco aktualizowały.

Taka integracja będzie fantastycznym udogodnieniem zwłaszcza dla sprzedawców, którzy zdecydują się prowadzić działania na kilku kontach Allegro. Każde z nich może być poświęcone innej branży.

 1. Dopracuj swoje oferty
   

Dzięki integracji i automatycznemu wystawianiu aukcji możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu. Pamiętaj jednak, aby dopracować później wszystkie oferty. Zadbaj o ich atrakcyjną prezentację: unikalne opisy i oryginalne zdjęcia. Dzięki temu wyróżnisz się na tle (wcale niemałej) konkurencji.

Szybka integracja sklepu z Allegro pozwoli Ci sprawnie wejść na rynek i zacząć sprzedaż, ale nie zachęci użytkowników do wybierania Twoich produktów spośród wszystkich dostępnych. Postaraj się więc przekonać do siebie potencjalnych klientów za sprawą atrakcyjnych ofert, dostosowanych do potrzeb wybranej przez Ciebie grupy docelowej.

 1. Sprzedawaj i rozliczaj się
   

Aby sprawnie realizować otrzymywane zamówienia, przestrzegaj zadeklarowanych w aukcjach terminów i dbaj o odpowiednie zabezpieczanie przesyłek. Pamiętaj też, że nawet sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej nie zwalnia Cię z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego i podatku VAT. Mamy dla Ciebie jednak parę dobrych wiadomości.

Opłacania podatku VAT możesz łatwo uniknąć, o ile tylko nie oferujesz na Allegro produktów wykluczonych ze zwolnienia (np. kosmetyków czy elektroniki). W przypadku działalności nierejestrowanej wartość sprzedaży nie może przekroczyć 200 tys. zł rocznie, co pozwala Ci korzystać ze zwolnienia podmiotowego.

Podatku PIT unikniesz natomiast wtedy, gdy Twoje dochody ze wszystkich źródeł nie przekroczą 30 tys. zł rocznie. Jest to na tę chwilę kwota wolna od podatku. Jeśli sprzedaż na Allegro bez firmy jest więc Twoją jedyną działalnością zarobkową (bo np. ciągle studiujesz), prawdopodobnie zmieścisz się w tej kwocie i nie zapłacisz podatku dochodowego. Zwolnienie obowiązuje także w przypadku okazjonalnej sprzedaży przedmiotów używanych przez przynajmniej 6 miesięcy.

Sprzedaż na Allegro – dlaczego warto założyć firmę?

Jak widzisz, sprzedaż na Allegro bez firmy jest możliwa. Musisz jednak wiedzieć, że to spore wyzwanie. W takiej sytuacji oferty ograniczane są bowiem do serwisu Allegro Lokalnie, w związku z czym mają dużo gorszą widoczność niż aukcje wystawiane z kont firmowych.

Sprzedaż w ramach działalności nierejestrowanej wiąże się też z limitem przychodów. Wynosi on aktualnie 75% minimalnego wynagrodzenia miesięcznego na dany rok. W tej chwili jest to zatem tylko 2700 zł brutto.

Jeśli zdecydujesz się założyć firmę, aby prowadzić sprzedaż na Allegro, wyeliminujesz problem limitu przychodów i znacząco zwiększysz konkurencyjność swoich ofert. W przeciwieństwie do Allegro Lokalnie, Allegro.pl zapewni Ci bowiem dostęp do bogatej oferty wewnętrznych narzędzi reklamowych. Zainteresuj się przede wszystkim takimi rozwiązaniami jak:

 • Allegro Smart – dołączając do programu darmowych dostaw, znajdziesz się w gronie sprzedawców, których oferty użytkownicy Allegro cenią sobie najbardziej.
 • Monety Allegro – to program lojalnościowy, w którym dopłacasz niewielkie kwoty do każdego zamówienia, zachęcając tym samym użytkowników zbierających Monety do wyboru właśnie Twoich ofert.
 • Allegro Ads – korzystając z systemu płatnych reklam, umożliwiasz sobie docieranie do konkretnych grup odbiorców i płacisz wyłącznie za emisje, które odnoszą określone rezultaty.
 • Wyróżnienia, pogrubienia i podświetlenia – to podstawowe sposoby promocji, które pomogą Ci zwrócić uwagę kupujących na Twoje produkty.
   

Otrzymując zamówienia, zadbaj o ich sprawną i bezproblemową realizację. Dzięki temu będziesz zdobywać pozytywne opinie użytkowników, a te zachęcą do wyboru Twoich produktów także innych klientów.

Sprzedaż na Allegro bez działalności – podsumowanie

Sprzedaż na Allegro bez działalności wydaje się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą sprawnie i bezpiecznie wejść na rynek e-commerce, aby przetestować swoje pomysły na biznes. Jeżeli poważnie myślisz jednak o handlu internetowym, zdecydowanie lepiej zrobisz, zakładając własną firmę. Zyskasz dzięki niej dostęp do pełnej wersji serwisu, co znacząco ułatwi Ci pozyskiwanie klientów i prowadzenie sprzedaży.

Przypisy