Łatwe sposoby na bezstresowe tankowanie zestawu w trasie

Gorące tematy

Tankowanie zestawu w trasie to jedna z najistotniejszych kwestii, jakie powinny zostać uwzględnione podczas planowania tras przejazdu. W wielu firmach robi się to głównie na podstawie cen paliwa na stacjach zlokalizowanych w obrębie trasy. Odpowiednie rozplanowanie przejazdu to gwarancja wielu oszczędności, a także bezstresowej pracy kierowców. Pomóc w tym może nowoczesny system TMS i takie funkcjonalności jak płatności bezgotówkowe.

Czym jest system TMS?

System TMS (ang. Transport Management System) to nowoczesne narzędzie, które zostało opracowane z myślą o usprawnieniu pracy firm z branży TSL. Obecnie oprogramowanie tego typu jest wykorzystywane również w wielu innych przedsiębiorstwach, np. takich, które zajmują się handlem oraz przemysłem i wykorzystują własną flotę transportową.

REKLAMA

Podstawowym zadaniem systemów do zarządzania transportem jest wspieranie procesów planowania, monitorowania, rozliczania, zarządzania i optymalizacji w firmie. To rozwiązanie informatyczne oferujące szereg funkcjonalności, które nie tylko usprawniają codzienną pracę, lecz także znacząco redukują koszty związane z transportem. Przykładem może być tu możliwość zaplanowania trasy z uwzględnieniem stacji paliw oferującej najniższe ceny.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że skuteczna organizacja transportu jest procesem bardzo złożonym i wymagającym. Konieczne jest uwzględnienie wielu zmiennych czynników i nieprzewidzianych sytuacji, które mogą przydarzyć się na trasie. Bez wykorzystania systemu TMS często też pojawiają się błędy, a niektóre z nich mogą okazać się bardzo kosztowne dla firmy. Nowoczesne oprogramowanie do zarządzania transportem, takie jak system SNAP, rozwiązuje problemy związane m.in. z koniecznością realizacji wielu zadań jednocześnie oraz wykrywa błędy popełniane przez pracowników.

Aplikacja SNAP do płacenia za tankowanie

Użytkownicy aplikacji SNAP mają możliwość bezgotówkowego płacenia za tankowanie na podstawie odczytywanego przez kamery numeru rejestracyjnego. To bardzo wygodna opcja, dzięki której proces uzupełniania paliwa przebiega ze znacznie większą wydajnością. Tankowanie za pomocą aplikacji może odbywać się w wielu europejskich punktach. Aplikacja SNAP zapewnia zrównoważoną i przejrzystą strukturę cenową oraz atrakcyjne zniżki u partnerów takich jak Certas Energy.

Jak w praktyce wygląda tankowanie z aplikacją? Aby móc korzystać z oferowanych funkcji, konieczne jest założenie konta w usłudze. To właśnie z jego pomocą dokonywane będą wszystkie opłaty – bez konieczności używania gotówki, karty i zbierania faktur. Wystarczy, że użytkownik wpisze numer swojej tablicy rejestracyjnej w terminalu SNAP lub poda go personelowi danego punktu. W niektórych miejscach tablice rejestracyjne są też automatycznie odczytywane przez kamery. Po potwierdzeniu płatności nastąpi obciążenie konta SNAP, a następnie zostanie wystawiona faktura (jest też możliwy wariant faktury zbiorczej).

Korzystanie z funkcjonalności SNAP to gwarancja bezstresowego tankowania, mycia i parkowania pojazdu w 420 lokalizacjach rozmieszczonych na terenie całej Europy. Więcej informacji o aplikacji SNAP znaleźć można na stronie https://www.snapacc.com/.

Przypisy