Używane BMW X5. Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Samochody flotowe

Szukacie luksusowego, solidnego SUV-a z dobrymi osiągami i bogatym wyposażeniem? Sprawdźcie używane modele BMW X5.

BMW X5 był jednym z pionierów segmentu SUV-ów premium. Uznanie zdobył dzięki udanemu połączeniu wręcz sportowych osiągów, wysokiego stopnia komfortu i bogatego wyposażenia. Dostępny w różnych wersjach silnikowych, w tym z mocnymi jednostkami wysokoprężnymi, X5 zapewnia zarówno dynamiczną, jak i oszczędną jazdę. Model zresztą nadal cieszy się dużą popularnością na rynku wtórnym, przyciągając uwagę kierowców poszukujących wydajnego i solidnego SUV-a z luksusowym zacięciem.

REKLAMA

Używane BMW X5. Czemu warto wybrać ten model?

Na zakup używanego BMW X5 warto zdecydować się z wielu powodów. X5 to luksusowy SUV – jak przystało na bawarskie zakłady – cechujący się najwyższą jakością wykonania i wykończenia, co przekłada się na bezproblemową i komfortową eksploatację. Na rynku wtórnym znajdziecie je w różnych wersjach silnikowych – bez problemu dobierzecie więc auto do swoich preferencji względem mocy i kosztów użytkowania. Na portalach ogłoszeniowych nie brakuje egzemplarzy z bogatym wyposażeniem – w tym elektrycznie sterowanymi fotelami, dachem panoramicznym oraz świetnym systemem nawigacji i multimediów.

BMW X5 z drugiej ręki – wady i częste usterki

Oprócz wielu zalet, BMW X5 ma też pewne wady. Najpoważniejszą okazują się wysokie koszty eksploatacji – zwłaszcza jeśli chodzi o naprawy i utrzymanie bardziej zaawansowanych systemów elektronicznych oraz podatnych na awarie silników V8. W autach z jednostkami benzynowymi (szczególnie wyposażonych w silnik N62) z kolei częstymi usterkami okazuje się rozszczelnienie rury układu chłodzenia oraz przyspieszone zużycie uszczelniaczy zaworowych. Starsze modele mogą ponadto być bardziej podatne na problemy z nawigacją czy wyświetlaczem.

BMW X5 to luksusowy SUV, który od lat cieszy się uznaniem kierowców dzięki solidności, komfortowi jazdy i bogatemu wyposażeniu. Dzięki dostępności różnych wersji silnikowych, właściwie wszyscy kierowcy znajdą egzemplarz dla siebie. Warto jednak pamiętać też o wadach tego modelu – przede wszystkim wysokich kosztach napraw. Przed zakupem koniecznie powinniście dokładnie sprawdzić historię pojazdu. W ten sposób unikniecie wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Przypisy