Samochody Forda dla firm. Trzy scenariusze finansowania auta

Samochody flotowe

Wybór odpowiedniego samochodu nie tylko wpływa na komfort i efektywność pracy, ale także stanowi istotny element wizerunku firmy. Oprócz wyboru odpowiedniego modelu, równie istotna jest decyzja dotyczące finansowania nowego auta dla firmy. Ford oferuje właścicielom działalności gospodarczych trzy możliwości.

Zakup samochodów Forda dla firm można sfinansować za pomocą różnorodnych planów dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstw. Obejmują one możliwość stania się posiadaczem leasingowanego samochodu lub dają opcję zwrotu pojazdu do dealera. Oferta jest kompleksowa i spełnia potrzeby każdego przedsiębiorcy.

REKLAMA

Leasing operacyjny jest klasyczną formą finansowania samochodów. Mamy tu do czynienia z miesięcznymi ratami i obowiązkowym wykupieniem samochodu na końcu umowy. Okres samego leasingu wynosi od 24 do 72 miesięcy, a wpłata własna może wynosić nawet 0 procent wartości auta. W trakcie spłacania rat klient w pełni zajmuje się kwestiami dotyczącymi eksploatacji pojazdu, a własność samochodu przechodzi na niego automatycznie wraz z zapłaceniem ostatniej raty.

Zaletami tego rodzaju finansowania jest minimum formalności - działania administracyjne potrzebne wymagane przy ubezpieczeniu i rejestracji są po stronie finansującego. Natomiast sama rejestracja pojazdu jest możliwa w regionie prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo w leasingu operacyjnym raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu proporcjonalnie do ceny samochodu.

Finansowanie obejmuje samochody nowe i używane – osobowe oraz dostawcze do 8 ton. Wiek pojazdu plus okres finansowania wynosi maksymalnie 11 lat. Minimalna kwota finansowania wynosi 5 tys. zł netto.

Inną formą finansowania samochodów marki Ford jest oferta Ford Leasing Opcje. To oferta przygotowana dla właścicieli działalności gospodarczych, którzy chcą częściej wymieniać samochód na nowy. Można powiedzieć, że to uproszczona forma abonamentu na samochód – umożliwia finansowanie auta, ale ubezpieczenie i serwis leży w gestii użytkownika auta.

Gwarantowana cena odkupu w momencie podpisania umowy sprawia, że korzystający ma czas na przemyślenie, czy na końcu umowy chce zwrócić, wymienić czy wykupić samochód. Może także przedłużyć umowę na obecny samochód.

Warto również pamiętać o podstawowej różnicy pomiędzy leasingiem operacyjnym, a Ford Leasing Opcje. W przypadku leasingu – w związku z wykupem na końcu umowy – korzystający tak naprawdę może go używać jak własnego pojazdu. W przypadku Ford Leasing Opcje obowiązuje limit przebiegu – od 10 tys. do 50 tys. km rocznie.

Krótki cykl wymiany auta i brak ryzyka związanego z utratą wartości pojazdu to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. W Ford Leasing Opcje raty leasingowe, opłata wstępna oraz wykup stanowią koszt uzyskania przychodu proporcjonalnie do ceny samochodu, w wyniku czego firma ma możliwość i obniżenia podstawy opodatkowania. Okres umowy to 24, 35 lub 47 miesięcy, a wpłata własna może wynieść od 0 do 30 procent.

Wynajem długoterminowy jest formą finansowania samochodu, w której nie trzeba się o nic martwić. Po stronie finansowej jest brak obowiązkowej opłaty wstępnej, brak ryzyka utraty samochodu, a także brak konieczności odkupu pojazdu po zakończonej umowie. Komfort i prostota wynajmu są więc stworzone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Niska i stała miesięczna rata sprawia też, że jest to mniej ryzykowna i bardziej elastyczna forma finansowania w przypadku młodych przedsiębiorstw.

Okres umowy może trwać od 24 do 60 miesięcy, a roczny przebieg wynajmowanego samochodu jest ustalany w umowie i wynosi od 10 tys. do 70 tys. kilometrów - maksymalnie 210 tys. km na kontrakt. Wpłata własna może wynieść od 0 do 30 procent.

Podczas trwania umowy przedsiębiorca otrzymuje jedną fakturę w miesiącu, która obejmuje finansowanie, serwis, opony, ubezpieczenie, assistance i auto zastępcze. Dodatkowo można skorzystać z programu paliwowego obejmującego między innymi rabaty na zakup.

 

 

Przypisy