Autor: Violetta Wełnicka

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

3xP w praktyce, czyli system przejrzysty i prosty?

Ministerstwo Finansów (MF) w czerwcu br. zapowiedziało rozpoczęcie prac nad modyfikacją przepisów podatkowych szczególnie uciążliwych dla przedsiębiorców. W opublikowanym na stronie internetowej MF komunikacie zatytułowanym „3xP w praktyce – kolejne uproszczenia podatkowe” wskazane zostały cztery główne obszary, w których mają nastąpić uproszczenia podatkowe.
Czytaj więcej

Prywatny samochód podatnika wykorzystywany w firmie

Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy wykorzystują swój prywatny samochód dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, nie wprowadzając go jednocześnie do ewidencji środków trwałych. W trakcie użytkowania tych pojazdów ponoszą koszty związane z zakupem paliwa, płynów eksploatacyjnych, ubezpieczeń, biletów parkingowych czy przejazdami autostradami.
Czytaj więcej

Menedżer a podatek VAT

Usługi zarządcze wykonywane przez menedżera mogą być opodatkowane podatkiem od towarów i usług, ale mogą również nie podlegać pod przepisy ustawy o VAT, a co za tym idzie – wynagrodzenie menedżera może pozostawać poza regulacjami tej ustawy.
Czytaj więcej

VAT – powrót do sankcji finansowych dla podatników

Ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 15 grudnia 2016 r. wprowadza liczne zmiany dotyczące rozliczania tego podatku przez przedsiębiorców, w tym m.in. wprowadza dodatkowe zobowiązanie podatkowe, czyli sankcje finansowe dla podatników, którzy w sposób nierzetelny rozliczą podatek VAT, wskutek czego zostaje zaniżone zobowiązanie podatkowe lub zawyżona kwota nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy albo do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy.
Czytaj więcej