W branży TSL istnieje wiele pojęć, które mogą być niejasne. Jednym z nich jest tranzyt – procedura mająca znaczący wpływ na logistykę międzynarodową. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest tranzyt i kiedy występuje.
W branży TSL istnieje wiele pojęć, które mogą być niejasne. Jednym z nich jest tranzyt – procedura mająca znaczący wpływ na logistykę międzynarodową. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest tranzyt i kiedy występuje.
W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia i wymagania klientów rosną, firma transportowa musi być dobrze przygotowana, aby sprostać tym wyzwaniom. Jednym z liderów w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora transportowego jest firma Inelo, która oferuje zaawansowane oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność, kontrolę i bezpieczeństwo w operacjach transportowych.
Z okazji Dnia bez Samochodu, PAYBACK przeprowadził badanie, mające na celu sprawdzenie, z jakich środków transportu korzystają na co dzień Polacy. Z raportu wynika, że najczęściej wybierają najdroższą opcję, jaką jest samochód. Jako czynnik, który mógłby ich skłonić do wyboru środków transportu publicznego, najczęściej wskazywano poprawę siatki połączeń.
Firma Sony Semiconductor Solutions Corporation (SSS) zapowiedziała wprowadzenie nowego przetwornika obrazu CMOS IMX735. Urządzenie jest przeznaczone do kamer samochodowych i wyróżnia się najwyższą na rynku efektywną rozdzielczością: 17,42 megapiksela. Nowy przetwornik ułatwi rozwój systemów kamer samochodowych zapewniających zaawansowane wykrywanie i efektywność rozpoznawania, a w rezultacie przyczyni się do bezpiecznego, zautomatyzowanego kierowania pojazdem.
Nie pytaj, co państwo robi, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Rób to na własnym podwórku, bo inaczej możesz być poddany ostracyzmowi.
Przychodzi przedsiębiorca do banku po kredyt, a tam słyszy: „Jaki wskaźnik emisji dwutlenku węgla ma Wasza firma?”. Odpowiada więc podobnie jak większość koleżanek i kolegów w takiej chwili: „Nie wiem”. Przedstawiciel banku na to: „Niestety, nie możemy panu pomóc, bo nie jest pan zrównoważony”.
Nie opisujemy science fiction. Właśnie wchodzą przepisy, które prędzej czy później sprokurują opisaną scenkę. To jedno z nowych narzędzi, jakie wprowadziła Unia Europejska, by wymusić na przedsiębiorstwach rozwiązania zmniejszające ślad węglowy ich działalności.
GLS Poland, ceniony dostawca usług kurierskich, oraz MHC Mobility, wiodący dostawca usług flotowych, zawarły współpracę w celu elektryfikacji floty samochodowej firmy GLS. Z myślą o ochronie środowiska naturalnego, GLS konsekwentnie modernizuje swoją flotę, równocześnie dbając o zrównoważoną mobilność biznesową wraz z MHC Mobility.
Maxus to nowa marka w Polsce, ale bardzo dobrze znana w Azji. Tylko w 2021 roku sprzedała w Chinach blisko 6 milionów aut elektrycznych. W Europie działa już na kilku rynkach. Teraz nadszedł czas na oficjalne przedstawicielstwo nad Wisłą, gdzie potencjał rozwoju elektromobilności jest wysoki. W Polsce oferta Maxus obejmuje cztery ważne segmenty. Ma ofertę dopasowaną zarówno dla klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorcy.
Rozwiązanie Webfleet Trailer dostarcza firmom szczegółowych danych na temat statusu i stanu ich naczep, które są całkowicie zintegrowane z platformą telematyczną Webfleet.
Proaktywne rozwiązanie do monitorowania i raportowania umożliwia menedżerom poprawę wydajności wykorzystania naczep, obniżenie kosztów i większą efektywność.
Poprzez połączenie z elektronicznym układem hamulcowym przyczepy (EBS), zaawansowane rozwiązanie monitoruje stan przyczepy, zwiększając poziom bezpieczeństwa i poprawiając ochronę.
Zarządzanie czasem może stanowić dla firmy spore wyzwanie. W sytuacji, kiedy pracownicy wykonują swoją pracę poza siedzibą firmy, co dotyczy na przykład handlowców albo kierowców, może się to okazać jeszcze trudniejsze.
Już w maju biznesowe i technologiczne serce świata będzie bić nie w Nowym Jorku czy Londynie, ale w Poznaniu. To w stolicy Wielkopolski będziemy dyskutować o odpowiedzialnym biznesie, potrzebach świata, technologiach, ekonomii i polityce. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjrzyjmy się szczegółom agendy.
Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem i Natalie Portman na czele, 7 scen, ponad 500 speakerów, 23 ścieżek tematycznych, warsztaty dla liderów biznesu i konkurs dla startupów z Polski wspierany przez Sebastiana Kulczyka i Puls Biznesu – to plan na dwa dni Impact’23, najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.