Dział: Aktualności

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

ZF i WABCO kompleksowo dla flot: 6 usług, które ułatwią menadżerom flot ciężarowych zarządzanie biznesem

Dla właścicieli i menadżerów flot pojazdów użytkowych jednym z najważniejszych wyzwań biznesowych jest efektywne zarządzanie flotą, optymalizacja wyznaczania tras przejazdów, zużycia paliwa oraz eksploatacji pojazdów. To samo dotyczy bezpieczeństwa pojazdów, kierowcy i przewożonego ładunku, regularnej konserwacji i serwisu pojazdów flotowych, monitoringu i analizy danych z pojazdów oraz zgodności regulacyjnej pod kątem przepisów.

Czytaj więcej

Jaki akumulator – poznaj rodzaje i wybierz dobrze

Wiele osób, stając przed wyborem nowego akumulatora, zastanawia się, jaki akumulator właściwie powinni wybrać? Czy musi być taki sam jak poprzedni, czy może być mocniejszy, tańszy itd. W tym artykule opowiemy o rodzajach akumulatorów oraz ich zastosowaniu.

Czytaj więcej

Jak dobrać zamiennik siłownika gazowego innego producenta?

Wybierając zamiennik dla siłownika gazowego, niezbędne jest ustalenie kilku fundamentalnych danych dotyczących oryginału. Odkryj nasze wskazówki i obejrzyj film instruktażowy, gdzie krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces identyfikacji niezbędnych parametrów teleskopu gazowego, gdy dokładne specyfikacje siłownika nie są znane. Dowiedz się, jak prawidłowo dokonać pomiaru siłownika gazowego!

Czytaj więcej

Kontrole trzeźwości kierowców nie tylko na drogach

ZERO nietrzeźwych kierowców na polskich drogach powiedzieli pracownicy Carlsberg Polska i wprowadzili obowiązkowe kontrole na wjeździe i wyjeździe z każdego browaru. Kontrole obowiązują nie tylko pracowników ale i wszystkich kierowców samochodów dostawczych, kontrahentów, usługodawców czy gości. A teraz firma zachęca do podobnych działań innych pracodawców i przedsiębiorców, by wspólnie zadbać o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Czytaj więcej

Poprzez telematykę wideo opartą na sztucznej inteligencji, Webfleet wspomaga FlixBus w rozwoju bezpieczniejszej sieci autobusów

FlixBus, globalny dostawca mobilności, który oferuje wygodne i przystępne cenowo przejazdy, wykorzystuje rozwiązania telematyki wideo Webfleet, czyniąc największą europejską sieć autobusów dalekobieżnych jeszcze bezpieczniejszą. Rozwiązanie od największego europejskiego dostawcy usług do zarządzania flotą łączy dane o pojazdach oraz podróżach z kamerami i technologią opartą na sztucznej inteligencji. W ten sposób FlixBus ma pełny wgląd w to, jak zachowuje się flota na drodze. Promując defensywną jazdę, FlixBus pomaga chronić kierowców, pasażerów i innych użytkowników dróg, a także zmniejsza własną emisję CO2.

Czytaj więcej

Tranzyt – kluczowy element logistyki międzynarodowej

W branży TSL istnieje wiele pojęć, które mogą być niejasne. Jednym z nich jest tranzyt – procedura mająca znaczący wpływ na logistykę międzynarodową. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest tranzyt i kiedy występuje.

Czytaj więcej

Nowoczesne oprogramowanie dla transportu

W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia i wymagania klientów rosną, firma transportowa musi być dobrze przygotowana, aby sprostać tym wyzwaniom. Jednym z liderów w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora transportowego jest firma Inelo, która oferuje zaawansowane oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność, kontrolę i bezpieczeństwo w operacjach transportowych.

Czytaj więcej

Polacy w Dzień bez samochodu nadal w samochodach

Z okazji Dnia bez Samochodu, PAYBACK przeprowadził badanie, mające na celu sprawdzenie, z jakich środków transportu korzystają na co dzień Polacy. Z raportu wynika, że  najczęściej wybierają najdroższą opcję, jaką jest samochód. Jako czynnik, który mógłby ich skłonić do wyboru środków transportu publicznego, najczęściej wskazywano poprawę siatki połączeń.

Czytaj więcej

Sony Semiconductor Solutions wprowadza przetwornik obrazu CMOS przeznaczony do kamer samochodowych, o wiodącej na rynku rozdzielczości efektywnej 17,42 megapiksela

Firma Sony Semiconductor Solutions Corporation (SSS) zapowiedziała wprowadzenie nowego przetwornika obrazu CMOS IMX735. Urządzenie jest przeznaczone do kamer samochodowych i wyróżnia się najwyższą na rynku efektywną rozdzielczością: 17,42 megapiksela. Nowy przetwornik ułatwi rozwój systemów kamer samochodowych zapewniających zaawansowane wykrywanie i efektywność rozpoznawania, a w rezultacie przyczyni się do bezpiecznego, zautomatyzowanego kierowania pojazdem.

Czytaj więcej

Licz się z emisjami CO2

Nie pytaj, co państwo robi, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Rób to na własnym podwórku, bo inaczej możesz być poddany ostracyzmowi.

Przychodzi przedsiębiorca do banku po kredyt, a tam słyszy: „Jaki wskaźnik emisji dwutlenku węgla ma Wasza firma?”. Odpowiada więc podobnie jak większość koleżanek i kolegów w takiej chwili: „Nie wiem”. Przedstawiciel banku na to: „Niestety, nie możemy panu pomóc, bo nie jest pan zrównoważony”.
Nie opisujemy science fiction. Właśnie wchodzą przepisy, które prędzej czy później sprokurują opisaną scenkę. To jedno z nowych narzędzi, jakie wprowadziła Unia Europejska, by wymusić na przedsiębiorstwach rozwiązania zmniejszające ślad węglowy ich działalności.

Czytaj więcej

MHC Mobility partnerem firmy GLS Poland w elektryfikacji floty samochodowej

GLS Poland, ceniony dostawca usług kurierskich, oraz MHC Mobility, wiodący dostawca usług flotowych, zawarły współpracę w celu elektryfikacji floty samochodowej firmy GLS. Z myślą o ochronie środowiska naturalnego, GLS konsekwentnie modernizuje swoją flotę, równocześnie dbając o zrównoważoną mobilność biznesową wraz z MHC Mobility.

Czytaj więcej