Webfleet wprowadza zaawansowane rozwiązanie do zarządzania naczepami w celu optymalizacji transportu długodystansowego

Aktualności

Rozwiązanie Webfleet Trailer dostarcza firmom szczegółowych danych na temat statusu i stanu ich naczep, które są całkowicie zintegrowane z platformą telematyczną Webfleet.

Proaktywne rozwiązanie do monitorowania i raportowania umożliwia menedżerom poprawę wydajności wykorzystania naczep, obniżenie kosztów i większą efektywność.

Poprzez połączenie z elektronicznym układem hamulcowym przyczepy (EBS), zaawansowane rozwiązanie monitoruje stan przyczepy, zwiększając poziom bezpieczeństwa i poprawiając ochronę.

Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, wprowadza Webfleet Trailer, dedykowane zaawansowane rozwiązanie do zarządzania naczepami, stworzone z myślą o wsparciu firm transportowych i logistycznych z flotami naczep, operującymi na długich trasach.

REKLAMA

Webfleet Trailer to proaktywne narzędzie do monitorowania i raportowania, w pełni zintegrowane z systemem telematycznym Webfleet, zapewniające operatorom flot kompleksowe rozwiązanie zarówno dla pojazdów, jak i naczep.

Rozwiązanie Webfleet dla naczep, może współpracować ze wszystkimi wiodącymi elektronicznymi układami hamulcowymi (EBS). Dzięki monitorowaniu stanu naczepy, z wykorzystaniem połączenia układu EBS z systemami awaryjnymi naczepy, takimi jak hamowanie i układ stabilizacyjny, rozwiązanie to pomaga poprawić bezpieczeństwo i ochronę. Dostarczając dane dotyczące ładunku w czasie rzeczywistym, rozwiązanie wspiera również kierowników flot w zapewnieniu zgodności z dopuszczalną masą ładunku oraz w zmniejszeniu ryzyka wypadku na skutek przeciążenia.

Dostęp do szczegółowych danych, takich jak stan załadunku, pozwala operatorom flot poprawić efektywność wykorzystania naczep i zmniejszyć liczbę pustych przewozów. Webfleet Trailer zmniejsza również ryzyko awarii i zakłóceń harmonogramów, poprzez wykrywanie problemów związanych z oponami odpowiednio wcześnie: naczepy wyposażone w system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) dostarczają bieżące i historyczne dane oraz zestawienie powiadomień o nieprawidłowym ciśnieniu lub temperaturze opon. Analiza informacji o ciśnieniu w oponach może pomóc wydłużyć ich żywotność, poprawiając poziom zużycia paliwa i ograniczając emisję CO2.

Sygnalizowanie nieprawidłowości w działaniu naczepy i konieczności wykonania prac serwisowych sprawia, że rozwiązanie to pomaga firmom oszczędzać koszty poprzez redukcję przestojów, jednocześnie wydłużając czas eksploatacji naczepy dzięki dynamicznej, proaktywnej konserwacji.

„Webfleet Trailer to proaktywne narzędzie do monitorowania i raportowania, które wykracza daleko poza „track and trace”, mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions. „Naczepy są podstawą długodystansowego transportu towarów, jednakże zarządzanie nimi może stanowić wyzwanie. Zapewniając kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich pojazdów i naczep floty transportowej, z dostępem do danych w czasie rzeczywistym i możliwością podejmowania szybkich działań, wspomagamy firmy w maksymalizacji wydajności wykorzystania naczep, oszczędności kosztów oraz poprawy bezpieczeństwa i ochrony”.

Webfleet Trailer realizuje zobowiązanie Bridgestone E8 Commitment, globalne zobowiązanie, które jasno określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom w ośmiu kluczowych obszarach: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie.

Webfleet Trailer wpisuje się w kwestie związane z Rozbudową, angażując się w nieustanną mobilność i innowacje, które sprawiają, że ludzie i świat się rozwijają.

Rozwiązanie Webfleet Trailer jest dostępne we wszystkich regionach Europy, w których Webfleet świadczy usługi (DACH, UKI, Beneluks, Hiszpania, Francja, Włochy, Szwecja, Dania, Norwegia, Węgry, Portugalia, Czechy i Polska).

Fot. Jaroslav Pachy sr/Shutterstock.com

O Webfleet

Webfleet to cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą. Ponad 60 tysięcy klientów na całym świecie korzysta z rozwiązań Webfleet, w celu zwiększenia ogólnej wydajności floty, bieżącego wsparcia kierowców, bezpieczeństwa, utrzymania reklamacji i pracowania w sposób bardziej zrównoważony. Od ponad 20 lat Webfleet umożliwia menedżerom flot wgląd w dane, które pomagają im w optymalizacji działań.

Webfleet realizuje misję firmy Bridgestone Mobility Solutions, która ma prowadzić świat w kierunku zrównoważonej przyszłości dzięki rozwiązaniom opartym na danych w obszarze mobilności, a także wspierać realizację The Bridgestone E8 Commitment. To globalne zobowiązanie, które jasno określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom w ośmiu kluczowych obszarach: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie. Stanowią one kompas do wyznaczania priorytetów strategicznych, podejmowania decyzji i działań we wszystkich obszarach działalności firmy.

Więcej informacji na stronie: webfleet.com. Obserwuj nas na Twitterze: @WebfleetNews. Aby uzyskać więcej informacji na temat Bridgestone w regionie EMIA, odwiedź stronę www.bridgestone-emia.com i press.bridgestone-emia.com

Przypisy