System OptiLock™ marki WABCO – strażnik bezpieczeństwa ładunku w pojeździe użytkowym

Aktualności
  • Firma ZF, właściciel marki WABCO prezentuje wiodący na rynku system blokowania drzwi tylnych i bocznych do pojazdów użytkowych, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony przed kradzieżą ładunku.
  • Elektroniczny system zabezpieczeń pomaga uchronić właścicieli flot przed awaryjnymi sytuacjami, które mogą skutkować przerwaniem łańcucha dostaw i łańcucha chłodniczego.
  • OptiLock™ zapobiega kradzieży lub podmianie towarów, a zablokowanie i odblokowanie zabezpieczeń odbywa się za pomocą kodu PIN na klawiaturze lub bezprzewodowo za pośrednictwem telematyki.
     

Przestępczość związana z kradzieżami ładunków pojazdów użytkowych przybiera różne formy - od pocięcia i rozerwania plandeki, poprzez uprowadzenia całego transportu, aż po kradzież przedmiotów z przyczepy stojącej na parkingu. Międzynarodowe Stowarzyszenie Ochrony Transportu Towarów (TAPA)* alarmuje, że w ostatnim roku w regionie EMEA nastąpił nienotowany do tej pory wzrost ilości przypadków kradzieży. Z odpowiedzią na ten problem wychodzi firma ZF, oferując rozwiązanie OptiLock™ marki WABCO. By zoptymalizować poziom ochrony pojazdu, dostawcy usług logistycznych w ramach systemu OptiLock™ mogą skorzystać z bogatej gamy dostępnych blokad, zarówno mechanicznych jak i elektronicznych.

OptiLock™: zabezpieczenie, któremu możesz zaufać

Elektroniczny system blokowania drzwi tylnych i bocznych do pojazdów ciężarowych, naczep, przyczep i kontenerów OptiLock™ to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony przed kradzieżą ładunku. Główną zaletą tego wiodącego rozwiązania marki WABCO jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw, począwszy od menadżerów zarządzających flotą, aż po kierowców i klientów docelowych. System chroni przed potencjalnie niebezpiecznymi i szkodliwymi dla przewoźników sytuacjami w których może dojść do kradzieży, a także zmniejsza ryzyko oszustwa, transportu niezarejestrowanych towarów czy nieupoważnionych otwarć drzwi pojazdu. Dla właścicieli flot pojazdów użytkowych to rozwiązanie pełni zasadniczą rolę w utrzymaniu nieprzerwanego łańcucha dostaw, a także zapobiega przerywaniu łańcucha chłodzenia.

Elektroniczny system zabezpieczeń pomaga uchronić właścicieli flot przed awaryjnymi sytuacjami, które mogą skutkować przerwaniem łańcucha dostaw i łańcucha chłodniczego.

Zabezpieczenia elektroniczne systemu OptiLock™ - ELB-Lock®

Elektroniczny system blokujący OptiLock™ ELB-Lock® do drzwi kontenerów i przyczep zapewnia wielostopniowe zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz dodatkowe funkcje, dzięki którym menedżerowie zarządzający flotą mogą dopasować jego działanie do swoich potrzeb w zakresie ochrony. Rozwiązania te mogą współpracować z urządzeniami telematycznymi, dzięki czemu zapewniają wysoki poziom zaawansowania technologicznego i zestaw najlepszych zabezpieczeń, będąc przy tym systemem prostym  w obsłudze.

To nowoczesne rozwiązanie wykorzystuje zróżnicowane metody otwarcia drzwi pojazdu, połączeń cyfrowych i blokad dostępów chronionych zarówno bezprzewodowo za pośrednictwem telematyki, jak i manualnie poprzez kod PIN. Oznacza to stałą kontrolę kolejnych etapów przewożenia ładunku do miejsca przeznaczenia i pewność, że kierowca przez cały czas dotrzymuje wszystkich niezbędnych procedur podczas transportu. System zabezpieczający ELB-Lock, w odpowiedniej specyfikacji, posiadając akceptacje TAPA, BAT, GDP, umożliwia menadżerom zarządzającym flotą skuteczne zabezpieczenie oraz kontrolowanie dostępu do ładunku w czasie rzeczywistym.

By zoptymalizować poziom ochrony pojazdu, dostawcy usług logistycznych w ramach systemu OptiLock™ mogą skorzystać z bogatej gamy dostępnych blokad, zarówno mechanicznych jak i elektronicznych.

Zabezpieczenia mechaniczne systemu OptiLock™

Mechaniczne systemy blokad drzwi dla pojazdów użytkowych są praktyczne i skuteczne w zastosowaniu. Firmy mogą wybierać spośród modeli z zamontowaną na stałe kłódką do drzwi skrzydłowych lub skorzystać z blokad gotowych do montażu na drążkach pionowych drzwi. Wśród nich znajdują się zamki ze stali nierdzewnej, które mogą być przykręcone do drzwi przyczepy i skutecznie zabezpieczają przed rozwierceniem. Mechaniczne systemy blokujące są skutecznym rozwiązaniem, które jest jednocześnie łatwe w montażu i dopasowane do różnych rodzajów drzwi. W gamie blokad mechanicznych znajdują się również urządzenia zapobiegające kradzieży z parkingu całego pojazdu, tzn. przyczepy z dyszlem, naczepy siodłowej czy górnej zabudowy BDF.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczających z gamy OptiLock™ dostępnych jest na stronie internetowej ZF oraz u konsultantów firmy ZF i WABCO. 

Przypisy