Autor: Piotr Sarnecki

Opis

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Niedługo zima – 5 kroków do bezpiecznej jazdy

Korki na letnich oponach w czasie śniegu? Pogoda często robi niespodzianki i pokazuje, dlaczego jazda na oponach z homologacją zimową jest zasadna, a przede wszystkim ważna dla bezpieczeństwa na drodze i sprawniejszego dotarcia do pracy rano. Wielu kierowców nie zmienia opon na czas, co w dużej mierze przyczynia się do stłuczek, wypadków, korków i znacząco utrudnia życie nam wszystkim w czasie jesiennej słoty i przejścia między jesienią a zimą.
Czytaj więcej

Aquaplaning – czym jest i jak mu zapobiegać?

Zła pogoda i opady to zagrożenie dla kierowców – spada widoczność, a samochód ma gorszą przyczepność. Takich deszczowych dni jest w Polsce ponad 150 rocznie, co realnie zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu – tworzenia się klinu wodnego między oponą a jezdnią.
Czytaj więcej

PZPO: Sprzedaż opon w pierwszym półroczu 2018 roku

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) – na podstawie badań ETRMA – w pierwszym półroczu 2018 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie samochodów ciężarowych (+18%), pojazdów rolniczych (+4%) i motocykli (+17%).
Czytaj więcej

Jak zachować wysoką jakość ogumienia na kilka sezonów?

Opony to zdecydowanie jeden z tych elementów samochodu, któremu powinniśmy poświęcić wiele uwagi. Jako jedyny punkt styczności auta z jezdnią są kluczowym aspektem bezpieczeństwa jazdy, a pomijanie kontroli ich stanu, jazda ze zbyt małym ciśnieniem lub jazda na ogumieniu niedostosowanym do warunków pogodowych mogą skończyć się tragicznie. Co zatem robić, żeby opony miały jak najdłuższe przebiegi i wystarczyły na kilka sezonów?
Czytaj więcej

Zmiana opon – konieczność, nie wybór?

Słońce, spadające liście, brak śniegu – wielu kierowcom wydaje się, że późną jesienią w dalszym ciągu nie muszą zmieniać opon na zimowe. To błąd! Nie zwracajmy uwagi na to, czy spadł pierwszy śnieg – przy podejmowaniu decyzji o zmianie opon na zimowe najważniejsza jest temperatura powietrza.
Czytaj więcej

Pamiętaj o oponach – postaw na bezpieczeństwo!

Każdy kierowca wie, że dla bezpiecznej jazdy ważne jest poruszanie się z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze, czy posiadanie sprawnego układu hamulcowego i kierowniczego. Dzięki zastosowaniu się do tej powszechnej wiedzy możemy uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń, które często mają bardzo nieprzyjemne konsekwencje.
Czytaj więcej