Autor: Michał Grygier

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Branża motoryzacyjna kontra koronawirus

Plany planami. Przewidywania przewidywaniami. Obecna sytuacja na globalnym rynku jest mocno zachwiana, a na pewno nieprzewidywalna. Dodajmy do tego jeszcze niepewność, panikę, globalizację oraz efekt skali, a otrzymamy start w nową dekadę, jakiej nikt chyba nie był w stanie przewidzieć. Wszystko rzecz jasna za sprawą odmienianego na wszystkie sposoby, wszędobylskiego wirusa COVID-19, który poważnie miesza w ogólnoświatowej gospodarce, w tym w branży motoryzacyjnej. Jak koronawirus wpłynie na branżę motoryzacyjną?
Czytaj więcej

[TEST] Škoda Scala – całkowite przeskalowanie podejścia

Nowa Škoda Scala zrywa z poprzednikiem, modelem Rapid. I to radykalnie. To kompakt czeskiego producenta, który może konkurować z największymi rywalami na rynku.
Czytaj więcej

Największe grupy dilerskie w Polsce

Rynek motoryzacyjny w naszym kraju ma już określony kształt. Znamy ścisłą czołówkę, znamy też ambitnych pretendentów do ataku na podium. Kto sprzedaje najwięcej samochodów? I jakich? Przedstawiamy największych dilerów w Polsce.
Czytaj więcej

Branża rent a car w Polsce i na świecie – coraz więcej, szybciej i taniej

Branża rent a car zyskuje na atrakcyjności nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – głównie za sprawą zmieniających się upodobań społeczeństwa, rozwoju technologicznego, ale też przepisów. Wynajęcie samochodu jeszcze nigdy nie było tak łatwe i dostępne. A przyszłość branży maluje się w różowych barwach. Będziemy wypożyczać więcej, szybciej i taniej.
Czytaj więcej

Najciekawsze zakupy flotowe 2018 r.

Trend nie ustaje. Zakupy flotowe w dalszym ciągu są najważniejszą siłą napędową naszego rynku. Tak jak przez ostatnie lata, większość sprzedanych samochodów trafiła do mniejszych i większych flot instytucjonalnych, a tylko jedna trzecia w ręce klientów indywidualnych. Przyjrzymy się najciekawszym kontraktom 2018 r. Kto i czego kupił najwięcej?
Czytaj więcej

Hybrydowe know-how, czyli rewolucyjny wstęp do elektryków

Samochody hybrydowe – dziś już chyba każdy o nich słyszał, choć nie wszyscy jeszcze wiedzą, czym tak dokładnie są. Jakie są ich wady, jakie zalety? Z uwagi na fakt, że hybrydowa rewolucja wydarza się już teraz – na naszych oczach – warto wrócić do jej początków i wyjaśnić najważniejsze zagadnienia. Przedstawiamy hybrydowe ABC.
Czytaj więcej

VIP Shuttle, czyli jak wozić ważnych gości

Usługi Shuttle są wszędzie. Służą prostemu zadaniu – przewiezieniu człowieka z punktu A do punktu B. Tyle tylko, że jak wszystko, może odbywać się to odbywać na różnym poziomie. Dzisiaj przyjrzymy się wyjątkowym samochodom – VIP Shuttle Bus, czyli pojazdom do transportu VIP-ów na bardzo wysokim poziomie.
Czytaj więcej

Konsolidacja, czyli najwięksi dilerzy w Polsce

Rynek sprzedaży samochodów rośnie w siłę. Polscy dilerzy mają powody do zadowolenia, szczególnie ci najwięksi. Jak wygląda dzisiejsza rzeczywistość największych dilerów?
Czytaj więcej

Najbardziej niskoemisyjne samochody na polskim rynku - przegląd

Rok 2017 był pierwszym od 10 lat, gdy średnia emisja dwutlenku węgla nowo sprzedanych samochodów wzrosła rok do roku. Powodów jest wiele, ale – przewrotnie – jednym z nich jest zwrócenie się europejskich klientów w stronę aut… ekologicznych.
Czytaj więcej

Prześwietlamy pojazdy używane na placach budowy

Nieodłącznym elementem każdej firmy budowlanej jest park maszynowy. Oprócz ciężkiego sprzętu specjalistycznego to także flota samochodowa. Najczęściej są to auta dostawcze, ale… nie tylko. Jakich pojazdów najczęściej używają pracownicy na placach budowy?
Czytaj więcej

Branża automotive w Polsce, czyli co i dla kogo produkujemy

Polska historia motoryzacji nie jest może tak bogata i spektakularna jak francuska, niemiecka czy włoska. Aktualnie nie mamy żadnego poważnego producenta samochodów, możemy jedynie pomarzyć o masowej marce znanej na całym świecie. Jednak, o dziwo, branża automotive jest drugą najważniejszą odnogą naszej gospodarki! Jak to możliwe? Znaleźliśmy własną drogę. Taką, która sprawiła, że jesteśmy jednym z najlepszych adresów w branży, i to dla największych producentów na świecie.
Czytaj więcej

Historia koncernu Volkswagen, czyli bić mistrza!

Wszystko zaczyna się w latach 30. XX wieku. Po I wojnie światowej motoryzacja nabierała rozpędu, a apetyty na posiadanie własnych czterech kółek były ogromne. Każdy chciał mieć własny samochód. Mało kogo było jednak stać na taki luksus. Wszystko miało się zmienić właśnie za sprawą Volkswagena.
Czytaj więcej