Autor: Marzena Zbierska

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pierluigi Casale, Tom Tom: Transport jeszcze bardziej smart

Jaki wpływ na transport będą miały nowe technologie? Jak będzie wyglądał ruch drogowy w inteligentnych miastach za kilkadziesiąt lat? O precyzyjną odpowiedź na te pytania wciąż trudno, ale wiadomo, że przyszłość motoryzacji należy do pojazdów autonomicznych. TomTom zaprezentował niedawno w pełni autonomiczny samochód testowy, a szczegóły projektu w rozmowie z Marzeną Zbierską przedstawia Pierluigi Casale, Group Data Scientist w TomTom.
Czytaj więcej

Dominik Plichta z firmy Tom Tom: Mapa jest jak rzeczywistość

Dla kierowców w miastach liczy się dobry monitoring ruchu drogowego, w przypadku samochodów ciężarowych najważniejsza jest optymalizacja trasy pod względem kosztów. Co jest kluczowe w systemach dla pojazdów autonomicznych? O wyzwaniach przyszłości, zawiłościach związanych z modelowaniem danych oraz zaletach rozwiązań chmurowych opowiada Dominik Plichta, Senior Architect TomTom, w rozmowie z Marzeną Zbierską.
Czytaj więcej

Carsharing dla biznesu. Auta dostawcze wchodzą do gry

Branża carsharingowa w Polsce jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, ale czołowi gracze – po okresie debiutów w kolejnych dużych miastach – eksplorują nowe segmenty rynku w poszukiwaniu szans na rozwinięcie skrzydeł. Uzupełniają flotę o auta luksusowe, samochody dostawcze i osobowe busy na godziny. A to nie koniec opcji, jakie branża carsharingowa może zaoferować przedsiębiorcom. Co jeszcze ma w zanadrzu?
Czytaj więcej