Autor: Marcin Koński

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Audi A6 i Audi Q8: czy diesel to przeżytek?

W czasach restrykcyjnych norm emisji spalin producenci samochodów stopniowo zaczynają odchodzić od silników wysokoprężnych, zastępując je zespołami hybrydowymi. Nie wszyscy jednak decydują się na rozwód z jednostkami diesla, a jednym z najlepszych przykładów jest Audi. W gamie można znaleźć 3-litrowego turbodiesla, zakodowanego pod nazwą 45 oraz 50 TDI. Jak jeździ flagowe kombi i SUV z mocniejszym z silników?
Czytaj więcej

Volkswagen Arteon: ewolucja sedana

Nie dalej jak kilka dni temu przeczytałem raport na temat najsłabiej sprzedających się samochodów w gamach różnych producentów. Naturalnie można było spotkać w tym gronie dobrze znane pozycje, jak Mitsubishi i-MIEV, Audi R8 czy Citroena C-Elysee, ale obecność Dacii Logdy, Porsche Panamery, Mazdy MX-5 czy bohatera naszego tekstu, Volkswagena Arteona, może naprawdę dziwić. Zwłaszcza, że znalezienie tego ostatniego na ulicy nie jest szczególnie trudnym zadaniem.
Czytaj więcej

Jeep Renegade i Mazda CX-3: SUV-y w dwóch smakach

Dzisiaj, w dobie mody na SUV-y i crossovery, absencja w tym segmencie jest czymś, na co nie mogą pozwolić sobie motoryzacyjni gracze. Powiem więcej, już posiadanie jednego auta z segmentu SUV bądź crossover nie jest imponującym wynikiem, a pozostać przy nim mogą jedynie nieliczni.
Czytaj więcej

Opel Astra – „cywilne” GTI

To czwarty Opel Astra, którego testuję. To też czwarty raz, kiedy samochód urzeka mnie swoim prowadzeniem, bo jeszcze nie udało mi się znaleźć w tym segmencie auta tak bardzo godzącego ze sobą komfort podróżowania oraz pewność prowadzenia przy szybko pokonywanych zakrętach. Ten kompakt skrywa też jeszcze jeden as w rękawie, doceniony również przez policjantów. Czy naprawdę jest czego się bać?
Czytaj więcej

Trzy pomysły Hondy – do miasta, na tor i długie podróże

Chociaż oferta Hondy jest dosyć wąska i specyficzna, to można w niej znaleźć kilka ciekawych samochodów, jak choćby Hondę Jazz Dynamic, Civic Type-R oraz zwykłego Civica z bardzo ekonomicznym silnikiem. Co te trzy auta ze sobą łączy? Każdy ma swój ulubiony typ dróg, które wydają się stworzone idealnie dla niego. Oto trzy pomysły Hondy – do miasta, na tor i długie podróże.
Czytaj więcej

Siła przebicia Jaguara XF

Jaguar XF Sportbrake dziarsko uderza w segment dużych samochodów rodzinnych. To, co przemawia za najbardziej rodzinnym z modeli brytyjskiego producenta, to komfort jazdy, ale i sportowy duch, czego w tej klasie nie brakuje. Czym więc jest w stanie przekonać do siebie jedyne kombi z Coventry?
Czytaj więcej

Opel Grandland X – w pogoni za modą?

Opel Grandland X to najnowsze dziecko niemieckiego producenta, które ma zastąpić jednocześnie Antarę oraz Zafirę. Co ciekawe, prezentowany crossover jest mniejszy od wymienionych modeli. Poza tym auto zadziwia niewielkimi jednostkami dostępnymi w ofercie. Czy benzynowy 1.2 Turbo sprosta wymaganiom kierowcy?
Czytaj więcej