Ekspert Flotowy Ekstra - podsumowanie: formuła on-line na trudne czasy

Plany były zupełnie inne. Gdy jeszcze w ubiegłym roku zakładaliśmy, jak miałby wyglądać Ekspert Flotowy 2020, nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

2020-10-09 10:21:24

A jednak. Przyszedł początek roku i szybko się okazało, że projekty, na których zawsze najbardziej nam zależy, będą musiały diametralnie zmienić swoją formułę. Rzeczywistość i nasza tak dotąd przewidywalna codzienność niemal z dnia na dzień stały się zupełnie inne – COVID-19 nie pozostawił żadnych złudzeń.

Ekspert Flotowy to jednak projekt wyjątkowy. Nie mogliśmy pozwolić, by tak popularny i ceniony w środowisku fleet managerów cykl edukacyjny został zwyczajnie odwołany. Zrobiliśmy więc to, co musiała zrobić nie tylko branża motoryzacyjna, lecz także cały europejski i światowy rynek szkoleniowy – przenieść się do świata on-line.

Zmiana tak dobrze znanej formuły wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, a nawet zaintrygowała uczestników. W tym roku schemat wyglądał następująco – postawiliśmy na trzy szkolenia edukacyjne, dotyczące różnych obszarów pracy fleet managera, jednak nie w dotychczasowej, sprawdzonej formule. Aby w 100% zadbać o bezpieczeństwo uczestników, spotkaliśmy się tylko w sieci.

Tegoroczna edycja

Pierwsze szkolenie poprowadził Piotr Cieszewski, doświadczony manager, wykładowca akademicki oraz zdobywca Mount Everestu. Piotr Cieszewski opowiedział m.in. o umiejętnościach, jakie powinien mieć każdy manager, któremu przyszło zarządzać w tak trudnych czasach.

Drugie szkolenie poprowadziła radca prawny Małgorzata Miller, manager ds. obsługi prawnej branży automotive w kancelarii M. Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni sp. k., która specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych z branży motoryzacyjnej.

Małgorzata Miller odpowiedziała m.in. na pytania: Dlaczego potrzebny jest zbiór zasad związanych z użytkowaniem pojazdów służbowych? Co powinno się znaleźć w regulaminie flotowym? Co trzeba wiedzieć o zwrocie pojazdów po wynajmie i leasingu. Czy jest różnica między nakładami koniecznymi a ulepszeniami? Jak rozliczyć ulepszenia na podstawie umowy najmu? A jak na podstawie umowy leasingu? Jak powinien postąpić najemca? Przedstawiła również, jak rozumie się ulepszenia w świetle przepisów prawa podatkowego oraz omówiła najważniejsze orzeczenia sądów powszechnych.

Ostatnie szkolenie poprowadził znany i ceniony ekspert dr Daniel Trzaskowski, dyrektor zarządzający Biznesu Flotowego w Volkswagen Financial Services Polska. Tytuł prelekcji brzmiał: „Zarządzanie ryzykiem operacyjnym we flocie”. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, co to jest ryzyko operacyjne? Co zmienił COVID-19 i czego należy się spodziewać? Jak wykorzystać aktualną sytuację i wdrożyć potrzebne zmiany?

To szkolenie kończące tegoroczną edycję Eksperta Flotowego Ekstra przyciągnęło przed monitory rekordową liczbę uczestników. Wszyscy ci, którzy zarejestrowali się do projektu, mogą je obejrzeć do 31 października. Uczestnicy mają więc niespotykany dotąd komfort obejrzenia szkolenia długo po jego zakończeniu.

Wyjątkowe miejsce

Ostatnie szkolenie nagraliśmy w Digital Knowledge Village – centrum nowych technologii cyfrowych znanym już uczestnikom poprzedniej edycji. Digital Knowledge Village stanowi część ekosystemu Digital Knowledge Observatory. Jest instytucją otoczenia biznesu (IOB) i jednostką proinnowacyjną z certyfikatem Ministerstwa Rozwoju. Zajmuje się problemami przedsiębiorczości i wdrażania innowacji oraz edukacją ekonomiczną społeczeństwa i biznesu.

W ramach działań obserwatorium realizowane są stałe autorskie programy badawczo-rozwojowe poświęcone strategii prowadzenia biznesu, digitalizacji i dystrybucji wiedzy cyfrowej, nowoczesnemu marketingowi i szeroko rozumianym technologiom ICT, akceleracji i dostępowi do kapitału dla MSP.

Idea projektu Ekspert Flotowy

Projekt Ekspert Flotowy powstał z inicjatywy marki Škoda, Škoda Szkoła Auto i magazynu „Flota”. Wspólnie postanowiliśmy wszystkim osobom zajmującym się zarządzaniem pojazdami służbowymi stworzyć możliwość innowacyjnego dzielenia się nie tylko wiedzą, ale i doświadczeniem. Do organizatorów projektu należy również Volkswagen Financial Services, który dzieli się z uczestnikami szkoleń swoim know-how i najlepszymi praktykami w dziedzinie leasingu, finansów i optymalizacji kosztów zarządzania związanymi z flotą firmową. Dzięki wsparciu tak silnych marek Ekspert Flotowy reprezentuje najwyższy poziom organizacyjny, edukacyjny i merytoryczny.

W ubiegłym roku odbyła się już ósma edycja projektu, który z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Wierzymy, że w kolejnej edycji Eksperta Flotowego, za rok, spotkamy się osobiście, jak w poprzednich latach. Do zobaczenia!

A tych, którzy jeszcze nie obejrzeli wszystkich materiałów szkoleniowych, gorąco zachęcamy, by w wolnej chwili weszli na stronę ekspert-flotowy.pl i nadrobili zaległości.

ZNAJDŹ NAS: