Kobieca Flota: Siódme spotkanie w gronie kobiet za nami

Kobieca Flota to spotkanie, na które czekamy cały rok. Niepowtarzalna atmosfera zjazdu decydentek branży flotowej jest jednym z wielu powodów wpisywania przez nie tego wydarzenia do kalendarza już dużo wcześniej.

2020-03-27 13:12:52

Jako że szósta edycja Kobiecej Floty odbyła się w Karpaczu, na kolejne spotkanie zaprosiliśmy fleet managerki w okolice Słupska, do magicznej Doliny Charlotty Resort & Spa, położonej10 km od morza (Ustka) oraz 10 km od Słupska. Zajmuje się tu obiekt spa z recepcją i pokojami, restauracją Charlotta, SPA Bali Hai oraz strefą wellness. Uczestniczki mogły więc nie tylko wziąć udział warsztatach i szkoleniach, ale także odpocząć w strefie spa czy skorzystać z innych atrakcji, które były przygotowane specjalnie dla nich.

Flotowe warsztaty

Dwudniowe spotkanie w ramach Kobiecej Floty to szkolenie, podczas którego nie można narzekać na nudę i brak aktywności. Od kilku lat nie szczędzimy wysiłków, by pierwszy dzień był wypełniony profesjonalnymi warsztatami ściśle związanymi z pracą fleet managerki. Zanim jednak zaczęliśmy cykl prelekcji, na scenie pojawiła się Zofia Kosińska, dyrektor Działu Marketingu i Rozwoju Biznesu w firmie Alphabet Polska Fleet Management, partnera głównego Kobiecej Floty już od pierwszego spotkania. – Kobieca Flota od czasu swojej pierwszej edycji stanowi dla nas obowiązkowy punkt programu. Co roku też jako partner główny staramy się przygotowywać atrakcje, które uczestniczkom na długo zapadną w pamięć – powiedziała

Na scenie wystąpił także Paweł Stefaniak, dyrektor handlowy Mercedes-Benz Witman, przedstawiciel motoryzacyjnego partnera głównego. W swoim wystąpieniu zaprezentował nowości, które zaplanował niemiecki producent na 2020 r.

Po tych wystąpieniach przyszedł czas na prelekcję Adama Kornatowskiego, dyrektora Biura Zarządzania Dostawcami w Santander Bank Polska, który opowiedział m.in. o największej w Polsce wymianie floty, która nastąpiła w Santander Bank Polska. – Rozpoczęliśmy wymianę 1500 samochodów służbowych na auta hybrydowe. Przygotowany przez nas autorski proces pozwala wymienić minimum 250 samochodów w ciągu pięciu godzin. W tym czasie pracownik zdaje aktualny samochód, odbywa szkolenie produktowe wraz z instruktażem korzystania z najnowocześniejszej technologii i na podstawie protokołu elektronicznego przejmuje nowe auto – mówił Adam Kornatowski.

Na scenie pojawiła się także Katarzyna Krzyszycha, kierownik zespołu ds. analizy danych flotowych Plus Flota Sp. z o.o. Mówiła o Data Governance – prawdziwym obliczu danych – czyli pokazała, z czym musimy się zmierzyć, aby dane miały dla nas wartość. Zwróciła także uwagę na kluczową umiejętność, jaką jest interpretacja danych, czyli ich analiza w kontekście wsparcia procesu decyzyjnego oraz rozwoju modelów biznesowych we flocie.

Podczas Kobiecej Floty nie zabrakło także tematu elektromobilności. Mówił o tym Kamil Sobkiewicz, założyciel Fundacji #NaPrąd. Przedstawił stan obecny elektromobilności w Polsce, podzielił się wiedzą o rozwiązaniach zaimplementowanych w Skandynawii oraz w Europie Zachodniej i swoimi refleksjami o wdrażaniu zapisów ustawy o elektromobilności.

O elektromobilności pod kątem finansowania i rozbudowywania floty mówiła także Dorota Wesołowska-Muc, przedstawicielka Volkswagen Financial.

Kolejnym mówcą był Kamil Jakacki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju w Cartrack Polska. Powiedział m.in. o tym, jak inteligentne rozwiązania flotowe mogą być wsparciem w optymalizacji floty oraz w zarządzaniu personelem.

 

Tuż przed jazdami testowymi Daniel Filipiak z Jeżdżę Bezpiecznie poruszył kwestie związane z ryzykiem drogowym oraz zrównoważoną jazdą defensywną.

To jednak nie koniec. Zaraz po zakończeniu prelekcji przyszedł czas na testy przeprowadzane na najnowszych modelach aut oraz na… warsztaty kulinarne z Jurkiem Sobieniakiem, znanym m.in. z programów na kanale Kuchnia+.

Wieczorem, już tradycyjnie, gości czekał uroczysty bankiet. O klimat tego spotkania zadbał partner główny – Mercedes-Benz Witman. To była znakomita okazja do wzajemnego poznania się i wymiany poglądów nie tylko na tematy zawodowe.

Kompetencje managerki

Drugi dzień zgodnie z przewidywaniami był równie intensywny, więc fleet managerki nie mogły narzekać na nudę. Na początek coś pozornie niezwiązanego z motoryzacją, ale znakomicie poprawiającego samopoczucie – joga połączona z pokazem dotyczącym pielęgnacji twarzy przygotowanym przez markę Foreo.

Potem przyszedł czas na warsztaty z szeroko pojętego samodoskonalenia. Dzięki partnerowi głównemu, firmie Alphabet Polska Fleet Management, uczestniczki wzięły udział w warsztatach z Kamilą Kalińczak, dziennikarką radiową (Radio Zet) oraz telewizyjną (TVN24 i TVN24 BiS). Mogły się nauczyć, jak przygotować wystąpienie, które przyciągnie słuchacza oraz jak przyciągnąć jego uwagę od początku do końca. I najważniejsze – co zrobić, by wykorzystać te umiejętności w codziennej pracy. Bezcenna wiedza!

Pewną kontynuacją tych warsztatów było wystąpienie Moniki Bartkowiak, praktyka sprzedaży, trenera, wykładowcy uczelni wyższych, która mówiła o tym, jak przełamywać bariery w komunikacji.

Warsztat kończący spotkanie prowadziła Agnieszka Dzienisiewicz, autorka projektu „Życie po 40. Dobra strona życia”, która uczy, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami i tym, co blokuje realizację ważnych dla nich celów. Tym razem tematem było… odpuszczanie sobie, a chyba nie musimy nikogo przekonywać, jak to jest ważne dla zachowania życiowej równowagi.

Partnerami głównymi tegorocznego spotkania były firmy: Alphabet Polska Fleet Management oraz Mercedes-Benz Witman.

Kobieca Flota nie odbyłaby się jednak także bez wsparcia takich partnerów, jak: FCA Polska, Cartrack Polska, Express Car Rental, Hyundai, Kia, Nissan, Hitachi Capital Polska, Mazda Nivette oraz Volkswagen Finnancial.

Dziękujemy nie tylko partnerom i prelegentom, ale przede wszystkim każdej uczestniczce z osobna, że przyczyniła się do tego, iż projekt Kobieca Flota trwa i dynamicznie się rozwija. Cieszymy się z tego i jesteśmy dumni, że nadal chcecie korzystać z naszych usług i budować swoją karierę liderek polskiego fleet managementu z magazynem „Flota”.

Joanna Szmatuła

Redator prowadząca, Magazyn FLOTA

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: