Kobieca Flota z perspektywy Sobiesław Zasada Automotive

W imieniu firmy Sobiesław Zasada Automotive dziękujemy za możliwość udziału w Kobiecej Flocie.

2018-03-21 12:04:52

Jesteśmy  przekonani, że zdobyta wiedza i wymiana wspólnych doświadczeń przyniesie Uczestniczkom wymierne korzyści w prowadzonej działalności biznesowej. Udany współudział w roli głównego Partnera imprezy, duże zainteresowanie wydarzeniem i ciepłe słowa od Uczestniczek i Organizatorów motywują nas do wzięcia udziału w kolejnej edycji Kobiecej Floty. Tak więc – do zobaczenia za rok!

Wielkim zainteresowaniem podczas prezentacji cieszył się przedstawiany przez nas temat Mercedes PRO – system zarządzania flotą, stąd poniżej szczegółowy artykuł.

Mercedes-Benz Vans wkracza do świata łączności i usług flotowych za sprawą kompaktowego Adaptera Mercedes PRO. Teraz polscy klienci mogą skorzystać z pierwszych usług przeznaczonych dla flot samochodów dostawczych.

Mercedes PRO to rozwiązanie łącznościowe dla samochodów dostawczych, które jest dedykowane klientom biznesowym.

Dostęp do nowego świata łączności stał się teraz bardzo prosty i przystępny. Po podłączeniu Adaptera w pojeździe, w gnieździe OBD II, urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za którego pośrednictwem przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej internetowej usłudze menedżer floty jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami i kierowcami we flocie. Adapter Mercedes PRO jest początkowo dostępny dla Vito i Sprintera. Za pomocą Adaptera Mercedes PRO można zarządzać flotą przez internet oraz praktycznie w czasie rzeczywistym odczytywać informacje o pojeździe – o jego lokalizacji, poziomie paliwa w baku czy czasu pozostałego do przeglądu.

Kierowca natomiast komunikuje się z menedżerem floty poprzez aplikację Mercedes PRO Adapter, którą instaluje na swoim telefonie z Androidem lub iOS. Efektywna interakcja pomiędzy menedżerem floty a kierowcami, jak również zoptymalizowane wysyłanie zleceń, pozwalają klientom flotowym znacznie ulepszyć planowanie zleceń i tras. Poza tym rozwiązanie to zmniejsza nakłady pracy związane z analizą biznesową. Już teraz planowane są kolejne usługi w ramach Mercedes PRO connect oraz poszerzenie oferty o inne typoszeregi samochodów, a także fabryczny montaż tego rozwiązania.

Podpisanie umowy o świadczenie usług Mercedes PRO odbywa się u autoryzowanego dilera Mercedes-Benz. Po podpisaniu umowy zakłada się konto klienta, które obejmuje flotę posiadanych pojazdów i jej menedżera. Kierowcy są rejestrowani przez menedżera floty w Narzędziu Zarządzania Pojazdami w kilku łatwych krokach. Następnie można rozpocząć użytkowanie systemu z pomocą kosztującego jednorazowo 10 zł netto Adaptera Mercedes PRO oraz jego darmowej aplikacji. Z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami można korzystać przez przeglądarkę internetową. Aplikacja Mercedes PRO jest dostępna dla wszystkich popularnych smartfonów z systemem Android lub iOS. Nowoczesny interfejs oraz przejrzysta nawigacja umożliwiają intuicyjne korzystanie ze wszystkich usług dostępnych w aplikacji Mercedes PRO Adapter oraz z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami.

Przed każdym kursem można ustawić cel jazdy za pomocą aplikacji Mercedes PRO. Tryb „Służbowo” przekazuje wszystkie istotne dane pojazdu i kierowcy do systemu, a tym samym do menedżera floty. Natomiast w trybach „Prywatnym” i „Dojazd do pracy” informacje z elektronicznej książki jazd zostają zanonimizowane zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych. Wówczas lokalizacja nie jest widoczna, a początek oraz koniec trasy nie są przekazywane do menedżera floty.

Dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze Narzędziu do Zarządzania Pojazdami menedżer floty w szybki i prosty sposób zyskuje wgląd w jej stan. Obecnie, w momencie wejścia na rynek Adaptera Mercedes PRO, oferta Mercedes PRO connect obejmuje pięć podstawowych usług:

  • status pojazdu,
  • logistykę pojazdu,
  • komunikację flotową,
  • zarządzanie przeglądami,
  • elektroniczną książkę jazd.

Status pojazdu wyświetla wszystkie istotne dane dotyczące samochodu, takie jak jego wykorzystanie w danym czasie. Zintegrowane ostrzeżenia dla pojazdów pomagają zminimalizować czas przestojów.

Logistyka pojazdu obejmuje lokalizację samochodu niemal w czasie rzeczywistym; umożliwia też wyświetlanie i ustawianie za pomocą GPS obszarów, których dany pojazd ma nie opuszczać lub do nich nie wjeżdżać (geofencing).

Komunikacja flotowa oferuje możliwość przesyłania wiadomości, adresów oraz kontaktów pomiędzy Narzędziem do Zarządzania Pojazdami oraz aplikacją Mercedes PRO Adapter.

Zarządzanie przeglądami przesyła informacje o zbliżających się czynnościach serwisowych.

Elektroniczna książka jazd umożliwia automatyczną rejestrację kursów oraz odległości oddzielnie dla przejazdów służbowych i prywatnych.

 

Zapraszamy do kontaktu: www.zasadaauto.mercedes-benz.pl

ZNAJDŹ NAS: