Arval przekroczył barierę 20 000 samochodów w Polsce

Na koniec drugiego kwartału 2017 r. firma Arval Polska, świadcząca usługi związane z leasingiem pojazdów, przekroczyła pułap 20 tys. samochodów użytkowanych przez klientów.

2017-10-03 10:47:31

W ubiegłym roku flota Arval rosła najszybciej na rynku CFM (Car Fleet Management – zarządzanie flotą samochodową) w Polsce, a biorąc pod uwagę liczbę zamówionych samochodów (ponad 2,5 tys.), Arval był liderem. Udział firmy w polskim rynku wynosi obecnie 14,7%.

– Przekroczenie bariery 20 000 leasingowanych aut jest dla nas potwierdzeniem mocnej pozycji rynkowej oraz dobrej kondycji całego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Jesteśmy obecnie najszybciej rozwijającą się firmą w branży i mamy ambitne plany – zakładamy m.in. utrzymanie dynamiki wzrostu na poziomie ok. 14% – mówi Grzegorz Szymański, prezes zarządu Arval Polska.

Wzrost liczby klientów był możliwy dzięki rozszerzeniu oferty o nowe produkty oraz rozwojowi narzędzi on-line.

Arval duży nacisk położył na obsługę użytkowników oraz doskonalenie aplikacji mobilnych oferowanych menadżerom flot oraz kierowcom pojazdów.

– Wprowadziliśmy produkty pakietowe dostosowane do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Sukcesem okazała się usługa Arval Outsourcing Solutions oraz innowacyjny produkt – wynajem średnioterminowy (MTR) – dodaje Grzegorz Szymański.

Arval Outsourcing Solutions

Innowacją jest Arval Outsourcing Solutions (AOS) –  unikalne rozwiązanie, w którym firma całkowicie przejmuje odpowiedzialność za mobilność pracownika. Klienci, którzy zdecydują się na taki model funkcjonowania floty w organizacji, całkowicie pozbywają się procesów operacyjnych związanych z zarządzaniem samochodami oraz optymalizują koszty związane z utrzymaniem floty. Firma dostarczająca pojazdy, przejmuje kontakt z kierowcą i utrzymuje z nim relację na wszystkich etapach funkcjonowania auta w przedsiębiorstwie: od etapu wyboru konkretnej marki i modelu, poprzez dostarczenie go do kierowcy, serwisowanie, dostarczanie dokumentów (np. ubezpieczeniowych) aż po obsługę zwrotu lub przygotowanie oferty odkupienia auta przez kierowcę.

Wynajem średnioterminowy (MTR, Mid-Term Rental)

Wprowadzona w roku 2016 przez Arval usługa wynajmu średnioterminowego to proste i elastyczne rozwiązanie dla tych, którzy szukają pojazdu na okres od 1 do 24 miesięcy. Produkt powstał z myślą o osobach będących na umowach sezonowych, dla pracowników czasowych oraz przebywających na kontraktach zagranicznych lub po prostu tych, którzy potrzebują samochodu na okres nie dłuższy niż dwa lata.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz większy wzrost zainteresowania leasingiem w Europie

ZNAJDŹ NAS: