PANEK CarSharing w styczniu 2018 r. w Trójmieście – podpisano list intencyjny

28 sierpnia br. został podpisany list intencyjny, który oficjalnie otwiera drogę PANEK CarSharing do uruchomienia usługi w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Redzie, Rumii i Wejherowie. Samochody pojawią się tam już w styczniu 2018 roku.

2017-08-28 13:19:44

Warunkiem uruchomienia CarSharingu w Trójmieście jest posiadanie floty pojazdów niskoemisyjnych/hybryd, które z czasem zastąpione zostaną flotą samochodów elektrycznych. Jak czytamy w liście intencyjnym, termin zastąpienia samochodów niskoemisyjnych samochodami na prąd ma nastąpić w momencie zapewnienia infrastruktury, czyli przede wszystkim stacji ładowania, co miasta wstępnie oszacowały na rok 2020.

Za zalety CarSharingu miasta uznały możliwość posiadania samochodu bez konieczności kupowania czy możliwość korzystania z różnorodnych form ekologicznego transportu. Ważnym argumentem przemawiającym za usługą jest też „ zmniejszanie liczby samochodów, które są użytkowane w sposób sporadyczny i/lub stanowią obciążenie dla systemu transportowego oraz parkingowego” oraz „zastępowanie samochodów, które ze względów technologicznych stanowią obciążenie dla środowiska naturalnego, flotą nowoczesnych, niskoemisyjnych samochodów współdzielonych”, czytamy w podpisanym przez PANEK S.A. liście intencyjnym.

Samorządy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumii i Wejherowa zadeklarowały wsparcie inicjatywy CarSharingu, które może polegać na ustanowieniu preferencyjnych stawek za parkowanie. Warto dodać przy tej okazji, że w Warszawie, gdzie CarSharing działa od czerwca, żadnych ulg nie zastosowano. Dodatkowo, Trójmiasto może udostępnić specjalne miejsca dla samochodów CarSharingowch na ich wyłączny użytek w strefie miejskiej i poza nią.

PANEK CarSharing zadeklarował, że samochody w Trójmieście pojawią się już w styczniu 2018 roku. Sposób wypożyczenia i warunki będą takie same jak w uruchomionym już CarSharingu w Warszawie.

ZNAJDŹ NAS: